Hizmetlerimiz

İnternet Hizmetleri

İkon Telekom olarak ADSL , G.SHDSL , Fiber ve Metro Ethernet olmak üzere 4 farklı yapıyla hizmet verilmektedir. ADSL (asimetrik sayısal abone hattı) standart bir telefon hattı üzerinden aynı anda veri ve ses iletişiminin mümkün olduğu bir DSL teknolojisidir. G.SHDSL (Simetrik yüksek hızlı sayısal abone hattı, ADSL’in aksine indirme (download) ve yükleme (upload) hızlarının birbirine eşit olduğu teknolojidir. Mevcut telefon altyapısı kullanılmadan kullanıcıya özel bir hat tahsis edilir. G.SHDSL hizmetinde en yüksek hız 2 Mbps’dir. Fiber internet, bakır kablo alt yapısından farklı olarak fiber optik kablo üzerinden verilen internet hizmeti, en hızlı erişim teknolojisidir. Metro Ethernet, fiber optik kablo alt yapısı üzerinden sunulan erişim teknolojisi ile uzak ofisleriniz arasında veri iletişimi sağlamak isteyen firmaların kullanabileceği bir hizmettir.

 

Ses Hizmetleri

İkon Telekom olarak Numara taşıma , 850 ve coğrafi numara tahsisi , voip , thk , A tipi , Numara Sorgulama hizmetlerimiz bulunmaktadır. Numara taşıma , kullanmış olduğunuz Sabit Numaralarınızı Değiştirmeden İkon Telekom’a Taşıyarak Avantajlı Tarifelerimizden Yararlanabilirsiniz. 850 ve coğrafi numara tahsisi , günümüzün haberleşme teknolojisi IP tabanlı hizmetler sayesinde ucuz, hızlı, kaliteli, ve kesintisiz iletişim için 0850’li numaraları tercih edin. VoIP, “Voice Over Internet Protocol” açılımının kısaltılmış şeklidir, internet üzerinden noktalar arası sesli görüşme imkânını sunan bir teknolojidir. THK , sabit telefon şebekesi üzerinden, ek bir cihaz kullanmadan ya da kullanım alışkanlığınızı değiştirmeden, yüksek ses kalitesi ve ekonomik fiyatlarla her yöne (şehir içi, şehirlerarası, uluslararası ve GSM) arama yapabilmenizi sağlayan bir İkonTelekom telefon hizmetidir.

 

Kart Hizmetleri

İkon Telekom telefon kartları ile ucuza görüşmenin keyfini sürün. Ankesörlü telefonlar, sabit telefonlar ve cep telefonlarından YURTKART’ı kullanarak görüşmelerinizi ortalama %40 daha ekonomik yapabilirsiniz. Kartınızı kullanmaya başladığınızda, telefonu kapatmadan her görüşmenin sonunda kare tuşuna 2 kez basarak erişim numarası ve pin numarasını (21 numara) tekrar tuşlamadan yeni bir arama başlatabilirsiniz.2003 den bu yana PTT, askeriye, cezaevleri ve piyasa satışları ile kendini kanıtlamış güvenilir bir firmanın hizmetini en ekonomik fiyatlarla alma ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. İkon Telekom Yurtkart Kartlarını ister cep ister sabit hattan kullanabilirsiniz.